Forum » Sugestii si reclamatii » Sugestii si recomandari » Eficacitate ...zero

Eficacitate ...zero

Postat de alicarac la 18:04 pe 26 Iulie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
Splendid site, dar lipseste cu desavarsire continutul! De ce mai pastrati toate ofertele expirate de 6 luni si mai bine? Citesc despre city break la Viena, imi fac iluzii si...degeaba. Si nu e singurul caz. Pacat de idee buna cu Vacanta Low Cost si de timpul meu pierdut!
Alina Carac
Postat de VacantaLowCost la 15:35 pe 27 Iulie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
Buna Alina,

Ne pare rau daca nu te-am putut ajuta pana acum sa gasesti o vacanta asa cum iti doresti, nu e insa timpul pierdut. Daca esti in cautarea unei vacante, intr-o anumita destinatie (sau chiar daca nu esti hotarata asupra destinatiei) ne poti scrie oricand pe adresa de mail contact@vacantalowcost.ro cu detalii despre numarul de persoane, perioada in care vrei sa calatoresti, numarul de zile/nopti si bugetul maxim pe care vrei sa il aloci pe transport si cazare si iti vom cauta o vacanta personalizata.

Ce facem noi mai exact? Dupa cum probabil stii, de cele mai multe ori atunci cand o companie aeriana anunta o oferta promotionala, numarul de bilete la acel tarif este limitat. Noi incercam sa usuram munca celor aflati in cautarea unei vacante low-cost cautand exact zilele in care exista bilete la tariful respectiv si oferind in acelasi timp cateva variante de cazare. In zilele in care companiile aeriene nu au nicio oferta activa, alegem o destinatie (uneori chiar mai multe) si cautam cel mai ieftin bilet de avion (dus-intors) pentru urmatoarele 2-3 luni, in functie de care construim apoi un pachet de vacanta.

Este important de subliniat faptul ca noi nu suntem o agentie de turism, ceea ce inseamna ca nu putem garanta valabilitatea tarifelor afisate, lucru pe care l-am mentionat atat in termenii si conditiile site-ului cat si in descrierea sa. Totodata, faptul ca nu suntem agentie de turism mai inseamna si ca nu percepem niciun comision de la cumparator.

Din pacate insa nu avem resursele necesare sa verificam in fiecare ora ofertele publicate pe site si sa facem update-uri. Sunt cazuri in care o oferta este valabila si cateva saptamani, insa sunt cazuri in care o oferta poate expira in cateva ore. Expirarea unei oferte inseamna de multe ori ca biletul de avion s-a scumpit cu 10-20 de euro, ceea ce nu afecteaza foarte mult suma finala, mai ales ca exista si multe cazuri in care tarifele la cazare scad pe masura ce se apropie ziua check-in-ului.

In ceea ce priveste eficacitatea zero, persoanele care au rezervat pana acum prin intermediul nostru (pe baza ofertelor prezentate de noi) pot contrazice aceasta afirmatie Happy.

Iti multumim pentru feedback si promitem sa ne gandim la o solutie prin care sa atragem atentia asupra ofertelor care au sanse mari sa fie expirate Winking.