Forum » Vacante » Care e orasul tau preferat? » Barcelona, my love...

Barcelona, my love...
Pagina 1 din 2

Postat de Raloo la 15:59 pe 14 Iunie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
E drept, nu am zeci de termene de comparatie dar cum Barcelona e aproape "mr. Perfect" mi-e tare greu sa cred ca l-as putea trada cu vreun alt oras Wink E drept, never say never, dar pentru moment as delimita lucrurile in: Barcelona si...restul oraselor Laughing
Postat de nuti_serban0 la 16:27 pe 16 Iunie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
asa zici tu? eu nu am fost la Barcelona cu toate ca imi doresc foarte mult sa vad ce a inceput Gaudi si nu a mai terminat pana acum nimeni dar, dupa mine cred ca merita titlu de Domnisoara Perfect -ROMA. ASA CA LAS PE DOMNUL PERFECT LA BARCELONA DAR INAINTEA LUI CA ASA ESTE POLITICOS TREBUIE SA STEA NEAPARAT O DOMNISOARA SI ACEEA ESTE ROMA si intre ei o Doamna si anume Istambulul(dezacordurile privitoare la sex sunt fara intentie)
Postat de Raloo la 12:33 pe 17 Iunie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
Din pacate momentan nu am contraargumente pentru ca eu nu am vazut Roma. Pana la urma, fiecare oras are povestea lui, farmecul lui, istoria lui si asa mai departe. In final, oricare poate fi intr-un fel sau altul domnul/ doamna/ domnisoara Perfect Happy
Postat de nuti_serban0 la 21:28 pe 18 Iunie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
ai dreptate.Cand voi reusi sa vad Barcelona am sa revin.pana atunci iti doresc sa vazi Roma si sa revii
Postat de magda_stroia la 10:05 pe 13 August 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
Plec duminica la Barcelona pe cont propriu.
Un sfat de calatorie?
Multumesc in avans
Postat de VacantaLowCost la 14:51 pe 19 August 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
Recomandarile VacantaLowCost:

• Turul orasului cu Barcelona Bus Turistic: http://www.barcelonabusturistic.cat
  • Shopping: Lefties, magazin de tip outlet pentru brandurile din grupul Inditex (Zara, Oysho, TRF, Pull & Bear, Mango, Bershka etc): http://www.lefties.es/#/en_GB/shops/Store%20Finder/
  • Pranz/cina: VIPS, in centrul Diagonal Mar (http://www.grupovips.com/php/localizador.php?marcas=1&provincias=8&localidades=Barcelona&cps=)
Obiective turistice sunt multe, tocmai de aceea ti-am recomandat Barcelona Bus Turistic, poti vizita foarte multe intr-un timp relativ scurt Winking.
Vacanta placuta!
Postat de magda_stroia la 16:47 pe 24 August 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
M-am intors de la Barcelona ieri.
Super!!!
Cred ca voi incerca o minivacanta de 1 decembrie sau de Craciun pt ca intr-adevar Barcelona seems to be my love.
Ma puteti ajuta cu indicatii cum se rezerva si se platesc aceste minivacante pe acest site?
Cand accesez o oferta pot rezerva hotelul dar nu si zborul. Cand vreau sa rezerva zborul pt acea perioada pretul nu este acelasi sau nu sunt zboruri.
Help!!
Postat de VacantaLowCost la 10:35 pe 30 August 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
Buna Magda, Ti-am raspuns pe mail legat de vacanta de Craciun la Barcelona. Referitor la valabilitatea tarifelor, subliniez faptul ca preturile sunt valabile in momentul afisarii ofertei pe site si noi nu putem garanta valabilitatea acestora pe o anumita perioada de timp (nu suntem o agentie de turism si nici nu actionam ca una). Pentru Barcelona am vazut insa ca tarifele afisate sunt valabile si in acest moment, asa ca daca te grabesti poti sa prinzi oferta prezentata de noi. Daca mai ai nelamuriri sau sugestii stii unde sa ne gasesti Winking
Postat de izzabella8186 la 15:15 pe 5 Martie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
Buna ziua!

As fii interesata de 4 bilete de avion pt bucuresti barcelona in perioada 6-14 august 2011, zbor direct.Ma puteti ajuta cu ceva oferte?
Astept raspuns pe mail
Multumesc frumos
Postat de DaNN la 09:37 pe 22 Martie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
Buna Magda,

As fii interesat sa aflu mai multe despre Barcelona ( legat de preturi la tot, la restaurante, marketuri, muzee s.a.m.d.) ca sa-mi fac o idee, despre ce buget sa aloc unei excursii de 4 zile.
Multumesc anticipat.
Postat de gabriela_chirca la 11:54 pe 28 Aprilie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
ptr dan
Obiective orar tarif euro Aquarium Barcelona 9:30 AM si se inchide la 21:00 17 adresa:Acvariul se gaseste in Port Vell langa Mall D'Espania Metrou: Barceloneta(linia galbena L4) & Drassanes(linia verde L3) "al espectaculo de los delfines tiene lugar entre las horas?" Zoo 10:00 – 18:00 16 Adresa: Parc de la Ciutadella, Metrou: statia Barceloneta(linia galbena L4) 6 Martie – Mai: 10:00 – 18:00 Arcul de Triumf din Barcelona 0 Se afla la mica distanta de mers pe jos de Parc de la Ciutadella. La Arcul de Triumf ce se gaseste pe Passeig Lluis Companys, poate fi usor accesibil cu ajutorul metroului pana la statia Arc de Triomf Muzeul de ciocolata. 10:00-19:00 3,9 duminica 10:00-15:00 Adresa: 36 Carrer del Comerç 08003, Metrou: Arc de Triomf sau Juame 1 Parcul Montjuic
metrou: Placa Espanya(Linia verde L3 & Linia rosie L1)
hotelul nostru Octombrie – Aprilie: vinerea si sambata
spectacole muzicale au loc de la orele: 19:00 19:30 20:00 20:30 0 Camp Nou si Muzeul FC Barcelona.(Estadi Nou Camp) 10:00 si 18:30 17 Adresa: Avenida Arístides Maillol duminica 10-14.30 metrou: Callblanc & Maria Cristina – linia 3(linia albastra, L5) Parc Guell. 10:00 – 19:00 0 Metrou: Lesseps – linia 3 Catedrala - La Seu 13:00 - 17:00 5 Monumentul lui Columb 0 Adresa: Placa del Portal de la Pau, Metrou: Drassanes deschis din iunie pana in septembrie intre orele 10:00 - 18:00 Program turistic Sambata 26.03 - ora 18:00 Dans traditional catalan ptr toate generatiile in fata bisericii din Placa de la Sea. metrou: Jaume 1 (mai este si duminica la ora 12:00) Duminica 27.03 - ora 17:00 concurs de tobe - parc Ciutadella Metrou: statia Barceloneta
Postat de adnana_nana la 19:05 pe 3 Iunie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
domnule magda_stroya ati fost cu masina sau in excursia organizata la Barcelona, daca ati mers in excursie, ati facut o aproximatie daca merita fara agentie? vreau sa plec singura , credeti ca ma descurc? cunosc 3 limbi de circulatie internationala, vreau sa plec vreo 10 zile incepand din 15 iunie , multumesc anticipat pentru raspuns.
Postat de nero_bobo la 19:08 pe 6 Iunie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
te descurci sigur, orasul este foarte clar,iei autobuzul de la aeroport 5,5 euro texiul te rupe vreo 34 euro chiar daca scrie 25 nu stiu ce taxe cer si asta e, i-ati tichet T10 8 euro si te duci unde vrei ,inclusiv metroumtoate obiectivele sunt in centru,ia un tur de oras de la hotelmo sa-ti placa orasul, succes
Postat de paulstefan2002 la 13:49 pe 1 Iulie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
Buna ziua as dori sa stiu ce mai este valabil in perioada 5-25 august pt o plecare de 5 nopti in Barcelona ?
Postat de raissa_2006 la 12:37 pe 23 August 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
Merita sa vizitezi Barcelona.....m-as intoarce si maine acolo.....sper sa mai am ocazia sa mai merg o data in Barcelona....
Postat de cameliabenche la 13:50 pe 5 Octombrie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
Buna ziua,
M-ar interesa o vacanta in Barcelona de sarbatorile de iarna, adica din 29.12.2011-03.01.2012, plecare din Cluj-Napoca.
Va rog sa imi trimiteti oferta.
Va multumesc
Postat de pusapetcan la 08:48 pe 4 Noiembrie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
si eu as vrea un revelion la Barcelona
Postat de anamaria_moraru2005 la 15:44 pe 12 Noiembrie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
In Barcelona te simti vesnic tanar, datorita grijii pentru turist.Este un oras minunat,foarte curat si cu multe de vizitat.
Postat de mihaeladanadumitru la 16:29 pe 28 Noiembrie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
Barcelona este mirifica,ai tot ce iti doresti .
Postat de dalia_voicu la 18:20 pe 2 Ianuarie 2012 RaportRaporteaza      Raspunde
Barcelona, excelenta la inceput de octombrie, cand apa marii pastreaza caldura verii,plaja e o bijuterie curata si neaglomerata,iar hoardele de turisti sunt ceva mai temperate..Happy Incaltaminte comoda, rabdare pentru o coada de 4 ore la intrare in Sagrada, magazine bune, preturi rezonabile pentru haine si incaltaminte cu marci consacrate. Pentru mic dejun si cina o solutie isteatza este Carrefour-ul de pe Rambals. Pentru pranz...nu va pacaliti cu "paellia" lor, in dorinta de-a incerca mancaruri traditionale; o sa va alegeti cu o portie de orez obosit, garnisit cu resturi de verdeata de prin fridfider Happy Ca o gluma buna, terasele asiaticilor de pe langa Barcelonetta au mancare foarte gustoasa si ieftina, si deloc "traditionala". Un loc de revenit, daca n-ar mai fi atatea altele in stand-by...(: Are oarecum eleganta Budapestei, dar marea ii confera excelentza .