Forum » Vacante » Care e orasul tau preferat? » Barcelona, my love... » Pagina 2 din 2

Barcelona, my love...
Pagina 2 din 2

Postat de anamaria_moraru2005 la 14:45 pe 17 Aprilie 2012 RaportRaporteaza      Raspunde
Am mancat o excelenta paellia in pta. Spania si nu era deloc scumpa [ cca 10 euro]
Postat de dalia_voicu la 19:27 pe 27 August 2012 RaportRaporteaza      Raspunde
Draga mea, orezul e ieftin in toata lumea, bata-l vina !
Si astia ( spaniolii) stiu sa si-l vanda, de parca ei l-ar cultiva ...Happy
Postat de marce_vlad0 la 14:48 pe 10 Decembrie 2012 RaportRaporteaza      Raspunde
Am fost in octombrie o saptamana in Barcelona....Sunt multe de vazut...trebuie sa fii selectiv, informat si sa stii ce doresti sa vezi...Ptr mine a fost o excursie in care am imbinat vizitele cu degustarea produselor lor...Cazarea (intr-un apartament de langa Sagrada Familia) si avionul mi le-am rezervat singura....Barcelona merita macar o revenire...
Postat de dalia_voicu la 13:10 pe 13 Decembrie 2012 RaportRaporteaza      Raspunde
La inceput de octombrie ,Barcelona e inca plina de turisti ( coada de patru ore la intrare in Sagrada),dar cu arsita verii potolita, si plaja superba , aurie, cu apa stravezie si calda.
Cred ca e cel mai bun moment al anului, in care poti rataci relaxat si fericit pe strazile cetatii vechi,
casca gura la bijuteriile arhitectonice ale lui Gaudi,urca pieptis in parcul Guell , dar iti poti si perpeli pielea sub un soare ingaduitor pentru ultimele zile de plaja ale anului, in asteptarea iernii ( de parca o mai asteapta cineva !)..
Hai..ca ma ia nostalgia Happy
Pe curand, Barcelona..