Forum » Vacante » Pe cont propriu sau agentie de turism? » Cont propriu 100%

Cont propriu 100%

Postat de Raloo la 16:06 pe 14 Iunie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
Lucrez in vanzari si stiu ce inseamna sa vinzi "un pachet de oferte". Nu spun ca nu faci tot posibilul de fiecare data sa te pliezi pe cerintele clientului dar cand nu prea ai de unde alege, "impachetezi" oferta cat se poate mai frumos sa para exact ce si-a dorit. In plus, nu e stiinta rachetelor ce face o agentie de turism. Ma descurc si singurica si macar asa, sunt convinsa ca plec fix acolo unde vreau, cum vreau, cand vreau.

p.s. Nu stiu de ce oamenilor li se pare mult mai comod sa apeleze la o agentie de tursim in loc sa isi "construiasca" singuri vacanta ideala? Aventura cautarii si emotiile de dinainte fac cat o vacanta in plus Laughing
Postat de auricamuntean la 11:47 pe 26 Iunie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
spune-mi, te rog, si mie cum procedezi, poate este intr-adevar mai bine sa-ti construiesti tu singur vacantele dar este si mai ieftin ?
Postat de [anonim] la 20:01 pe 9 Noiembrie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
asa este, iesi cam la jumatate de pret... pentru cei familiarizati cu internetul e cel mai simplu- atat biletele de avion cat si cazarea le poti rezerva si achita online, plata cu cardul, ieftin si comod.... pentru cazare recomand booking iar pentru bilete de avion siteurile companiilor aeriene , de preferat low cost daca tot vrem sa facem economie... succes!