Forum » Vacante » Pe cont propriu sau agentie de turism? » Eu zic ca.....istetz este sa le combini !

Eu zic ca.....istetz este sa le combini !

Postat de chartreux la 16:33 pe 10 Septembrie 2010 RaportRaporteaza      Raspunde
Adica faci o rezervare pentru cazare, cu mult timp inainte, cautand singur pe net, sau scotocind pe la agentiile romanesti, iar pe drum te duci cu masina ta, sa o poti folosi din plin la destinatie.
Eu am revenit recent din insula Thassos , grecia. E drept ca am facut 3000 km dus-intors, si 2 zile pe drum la dus si intors, cu pauza la granita Romaniei.
Dar in insula esti pierdut complet farea masina, nu poti vizita nimic, esti la cheremul unui transport local aproape inexistent si foarte scump.
Iar inchirierea unei masini ne-ar fi costat 200 euro pentru 6 zile..
deci, dragii mei...la drum cu masina proprie, iar la destinatie, o rezervare desteapta din timp !
Postat de adnana_nana la 18:57 pe 3 Iunie 2011 RaportRaporteaza      Raspunde
este ideal intradevar dar trebuie sa verifici la telefon daca sunt reale cele scrise pe net pentru ca eu am luat teapa de multe ori, adima mereu. una era scris pe site si alta la agentie in felul acesta faci la drumuri si dai la telefoane ca te lipsesti.